niedziela, 30 sierpnia 2015 22:40  Imieniny : Cyrusa, Izabeli, Rajmundy  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Ankietowe badania rolne

logo_gus.jpg
III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej "Kresowe Smaki i Talenty"
W dniu 6 września 2014r. na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Kresowe Smaki i Talenty”. Festiwal kresowy uświetniły występy artystyczne, wystawy twórców ludowych oraz degustacja regionalnych potraw.

Więcej…
 
Ogłoszenie
Informacja o możliwości uzyskania bezpłatnej pomocy dla pokrzywdzonych przestępstwem oraz członków ich rodzin ze strony podmiotów i organizacji pozarządowych otrzymujących dofinansowanie ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.
Więcej…
 
Gra terenowa
6 września w Maziarni została rozegrana Gra Terenowa„Majorowi Kossakowi z odsieczą”. Wzięło w niej udział 6 pięcio i sześcioosobowych drużyn uczniów i dorosłych z gmin Białopole i Hrubieszów oraz studentów. Trasa gry, na której czekały uczestników różnego typu zadania, okazała się najłatwiejsza dla drużyny Walecznych (tworzyli ją studenci) oraz Tropicieli (w jej skład wchodzili uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych z Moniatycz). Rozegraniu gry towarzyszył HISTORYCZNY PIKNIK Z UŁANEM. Odbyły się pokazy grupy ułanów z Chełma, koncert pieśni ułańskich w wykonaniu Patrycji Wilgos z Białopola, ognisko. Każdy chętny mógł dosiąść konia i spróbować jazdy konnej, przejechać się bryczką, obejrzeć ekwipunek ułana z 1920r.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW BIAŁOPOLE 2014
W dniu 17.08.2014 r. na placu targowym w Białopolu odbyły się uroczystości dożynkowe, które są jednym z najstarszych polskich obyczajów. Dożynki rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Białopolu w intencji rolników, którą odprawili Ksiądz Kanonik Henryk Borzęcki - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Białopolu oraz Ksiądz Andrzej Łuszcz - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Buśnie. Starostami tegorocznych Dożynek byli Lucyna i Lucjan Dowierciałowie ze Strzelec. Po Mszy Św. Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, Starostowie Dożynek, Księża oraz zaproszeni goście podzielili się chlebem z uczestnikami dożynek gminnych.

 ZDJĘCIA

Więcej…
 
Zwrot akcyzy za zakupione paliwo
Urząd Gminy Białopole informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej   przyjmowane będą od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2014 r.
Obowiązujący wniosek  można pobrać  w Urzędzie Gminy Białopole (pok. nr 28)  lub ze strony BIP Urzędu, link poniżej.

Roczny limit zwrotu podatku akcyzowego w gospodarstwie rolnym w 2014 roku  wynosi 81,70 zł  na 1 ha użytków rolnych.
(limit oblicza się mnożąc 86 l oleju napędowego  x powierzchnia użytków rolnych w ha x 0,95 zł).
Do wniosków należy dołączyć  faktury dokumentujące zakup oleju napędowego w okresie od 01.02.2014 r. do 31.07.2014 r.

Wypłata zwrotu podatku akcyzowego nastąpi  w terminie od 1 – 31 października 2014 roku  przelewem na podany we wniosku nr rachunku bankowego lub w kasie urzędu gminy.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy (pok. nr 28)  lub pod numerem telefonu  82 568 26 17

link do wniosku:
http://www.ugbialopole.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/wniosek.pdf

 
POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ
W dniu 15 sierpnia 2014r. w Teratynie odbył się XIV Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej - Uchanie 2014. W przesłuchaniach wzięło udział 30 wykonawców z terenu powiatu hrubieszowskiego i chełmskiego, w tym 20 zespołów śpiewaczych, 2 duety i 8 solistów.

Więcej…
 
SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCYCH KGW
W dniu 31.07.2014 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Głównym tematem spotkania było omówienie organizacji Gminnego Święta Plonów – Białopole 2014, które w tym roku zaplanowano na dzień 17 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Białopolu w intencji rolników z ofiarowaniem Wieńców i Chleba. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz Korowodu Dożynkowego na plac targowy, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Więcej…
 
PIERWSZY JARMARK AKTYWNOŚCI KOBIET
W niedzielę 27 lipca 2014r. w Żmudzi odbył się Pierwszy Jarmark Aktywności Kobiet, którego organizatorami byli: Wójt Gminy Żmudź i Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Społecznej „Stella” . Celem jarmarku była prezentacja działalności społecznej i kulturalnej mieszkanek z gmin powiatu chełmskiego. Przygotowano wiele atrakcji i konkursów. Odbył się konkurs na najciekawsze stoisko promocyjne, gdzie Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą” zajęło drugie miejsce i otrzymało nagrodę i dyplom. Został przeprowadzony również konkurs wiedzy ekologicznej, w którym reprezentanci naszej gminy: Krystian Tomasik z Teresina i Teresa Wolnicka z Raciborowic zajęli trzecie miejsce i również otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

Więcej…
 
AKTYWNIE, RAZEM
22 lipca mieszkańcy gminy Białopole, a także grupa mieszkańców Kiwerc na Ukrainie  uczestniczyli w ramach projektu "AKTYWNIE, RAZEM - aktywizacja społeczna mieszkańców gminy Białopole" w wizycie studyjnej w Hucie Szklanej, niewielkiej miejscowości w gminie Bieliny w Świętokrzyskiem, gdzie powstała i funkcjonuje wioska tematyczna średniowieczna osada. Wizyta miała na celu poznanie miejsca, gdzie dzięki wspólnym działaniom mieszkańców osiągnięto cele o charakterze dobra wspólnego i polepszono życie wspólnoty lokalnej.

ZDJĘCIA
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 614

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage