poniedziałek, 21 kwietnia 2014 15:20  Imieniny : Jarosława, Konrada, Selmy  

Władze

BIP


Obraz

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg
III Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej w Dorohusku
W sobotę 04 maja 2013r. w Okopach – Gmina Dorohusk odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej. Celem Festiwalu było kultywowanie kultury i tradycji ochotniczego ruchu strażackiego, odkrycie i popularyzacja piosenki strażackiej oraz motywowanie do tworzenia własnych, nowych kompozycji o tematyce strażackiej.


Więcej…
 
Spotkanie przewodniczących kół gospodyń wiejskich
W dniu 24.04.2013r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy  odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole.
Głównym tematem spotkania było omówienie organizacji rozpoczynających się warsztatów kulinarnych w ramach projektu 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego PROW na lata 2007 - 2013. Projekt pod tytułem „Gotowanie, sporządzanie i serwowanie tradycyjnych produktów w ramach warsztatów kulinarnych na terenie Gminy Białopole” będzie realizowany w terminie od maja do lipca 2013r. przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

Więcej…
 
III Festiwal Ludowy "Z kulturą i o kulturze"
W sobotę 20 kwietnia 2013 r. odbył się III Festiwal Ludowy ,,Z Kulturą i o Kulturze" w Łopienniku Górnym. Główną ideą Festiwalu było propagowanie i kultywowanie tradycji folkloru, konfrontacja dorobku artystycznego oraz integracja kapel, zespołów śpiewaczych
i solistów, doskonalenie warsztatu muzycznego, wymiana doświadczeń oraz wyłonienie najlepszych zespołów, kapel i solistów. Festiwal zgromadził 35 Zespołów i 9 Solistów z terenu Województwa Lubelskiego.

Więcej…
 
Komisje analizowały sprawozdanie
W dniu 18.04.2013 r. odbyły się posiedzenia Stałych Komisji Rady Gminy na których rozpatrywano sprawozdanie z realizacji budżetu gminy za 2012 r.

Więcej…
 
V Edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"
ImageFundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza V edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa
i obszarów wiejskich "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość". Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2013r.

Więcej…
 
Najciekawsze i najbardziej efektowne doświadczenia z fizyki
W dniu 10 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się I szkolny konkurs na najciekawsze  i najbardziej efektowne doświadczenie z fizyki. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów zainteresowania przedmiotem, pogłębiania wiedzy fizycznej, dostrzegania i rozumienia elementarnych zjawisk fizycznych.
Więcej…
 
X Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Chełmskiego w Szachach
ImageW dniu 23 marca 2013 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Białopolu odbyły się  X  INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA  POWIATU  CHEŁMSKIEGO W SZACHACH.
Organizatorem Mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu i Zespół Szkół w Białopolu.
Zawody sędziował  Wiesław Radzięciak.               
W rozgrywkach udział wzięło 50 zawodników z Gmin powiatu chełmskiego: Białopole, Chełm, Dorohusk, Kamień, Leśniowice i Wojsławice. Szczegóły pod linkiem: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_1473/

Więcej…
 
Laureatki z Białopola
Agnieszka Gryglicka i Jagoda Gniecka z Zespołu Szkół w Białopolu zostały laureatkami III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Małe ojczyzny w twórczości poetów”. Konkurs odbył się 22.03.2013 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. Agnieszka Gryglicka, uczennica II kl. gimnazjum zajęła I miejsce, zaś Jagoda Gniecka, uczennica kl. III  gimnazjum uplasowała się na III miejscu.

Więcej…
 
KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniu 22 marca 2013 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa  Działania „Ziemi Chełmskiej” oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie zorganizowały Wystawę Wielkanocną połączoną z Kiermaszem.
Podczas Kiermaszu można było nabyć lokalne przysmaki wielkanocnej kuchni, ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje, stroiki, pisanki oraz  palmy wielkanocne. Gminę Białopole reprezentowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Białopolu i Teresinie.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 458

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage