poniedziałek, 28 lipca 2014 10:19  Imieniny : Ady, Wiwiany, Sylwiusza  

Władze

BIP


Obraz

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg
APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY BIAŁOPOLE
Od trzech miesięcy Stowarzyszenie Pro Futuro z Białopola w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizuje razem z młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami gminy Białopole projekt „Nasz z pól pobielonych skrawek świata”. Odbyły się już warsztaty z historii mówionej i komputerowe. Trwają prace związane z gromadzeniem eksponatów, dokumentów, wspomnień do wirtualnej izby pamięci naszej gminy, uczestnicy projektu biorą udział w nagraniu teledysku. Wkrótce odbędzie się także wycieczka do Hołowna – Krainy Rumianku.

Więcej…
 
Dzień Sportu 2013
W dniu 21.07. 2013r. na boisku sportowym w Białopolu w ramach Dnia Sportu – Białopole 2013 odbył się Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Białopole, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Turniej oficjalnie otworzył Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Stasiuk. W rozgrywkach udział wzięło 4 drużyny z terenu naszej gminy: KOKS GANGSTA BUŚNO, KURMANÓW, MŁODE WILKI, PRZYJACIELE.

GALERIA


Więcej…
 
Turniej Gmin 2013
W dniu 14.07.2013 r. Gmina Białopole uczestniczyła w Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami 2013”, który odbył się w tym roku na
placu targowym w Wojsławicach. Celem turnieju była prezentacja dorobku kulturalnego oraz umożliwienie dobrego wypoczynku i miłej zabawy poprzez sport i rekreację , a także integracja mieszkańców zaprzyjaźnionych gmin. W turnieju brało udział 7 gmin: Białopole, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź.

GALERIA


Więcej…
 
POWIATOWE ŚWIĘTO RYBY
Miłośnicy wędkowania i aktywnego wypoczynku nad wodą oraz amatorzy zabawy przy występach licznych zespołów artystycznych, a także smakosze potraw z ryb zebrali się w sobotę 13 lipca 2013 r. przy zbiorniku w Majdanie Zahorodyńskim – Gmina Siedliszcze, by uczestniczyć w Święcie Ryby. Przy tej okazji odbył się I Powiatowy Konkurs Kulinarny „Złota rybka".

Więcej…
 
Koncert charytatywny "Otwórzmy Serca"
W pierwszą niedzielę lipca 2013 r. na placu targowym w Białopolu odbył się koncert charytatywny na rzecz pomocy 3 - letniemu Karolowi Leśniowskiemu z Białopola, u którego w marcu 2013 roku wykryto nowotwór złośliwy dróg żółciowych. W związku z tym faktem powstał komitet „Otwórzmy Serca”, aby wspomóc Karola oraz Jego rodzinę w walce z chorobą. Patronat Honorowy nad Koncertem roztoczył Pan Henryk Maruszewski -Wójt Gminy Białopole, a Patronat Medialny – Radio Bon Ton i Nowy Tydzień Chełmski.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Zgłaszanie strat powstałych w uprawach rolnych
Informujemy, że rolnicy z terenu Gminy Białopole mogą składać oświadczenia dotyczące strat powstałych w uprawach rolnych spowodowanych wysokim stanem wód gruntowych.
Oświadczenia należy złożyć w Urzędzie Gminy Białopole (pok. nr 12) w terminie do końca lipca 2013 r. Wszystkie dane dotyczące upraw powinny być zgodne z wnioskiem o dopłaty składanym do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Komisja ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych sporządzi protokół który będzie podstawą do udokumentowania strat powstałych w uprawach zgłoszonych we wniosku o dopłaty z ARiMR oraz możliwości skorzystania z preferencyjnego kredytu.

Oświadczenie-pobierz (50.50 KB)

 
Odbiór odpadów komunalnych
harmonogram_odbioru.jpgWięcej…
 
MIESZKAŃCY GMINY BIAŁOPOLE
Od 1 lipca obowiązek odbioru i zagospodarowania odpadów przejmuje gmina. W wyniku ogłoszonego przetargu odbiorcą odpadów z terenu gminy została firma AZART z Chełma, z którą została podpisana umowa na okres do 31 grudnia 2014 r.

Mieszkańcy od lipca br. będą wnosili do gminy opłaty za odebrane odpady zgodnie z wyznaczoną w drodze uchwały stawką.

Wszyscy mieszkańcy gminy opowiedzieli się za segregacją odpadów i będą płacić po 4 zł miesięcznie od 1 osoby w rodzinie.

W przypadku nieodpowiedniej segregacji stwierdzonej i udowodnionej przez odbierającego odpady opłata w danym gospodarstwie wzrośnie do 8 zł od 1 osoby (gospodarstwo będzie traktowane jako niesegregujące odpadów).

ULOTKA INFORMACYJNA

Więcej…
 
ŚWIĘTO KWITNĄCEJ LIPY W TERESINIE
W niedzielę 30.06.2013 r. w Teresinie już po raz czwarty odbył się festyn - „Święto Kwitnącej Lipy” tym razem połączony z koncertem charytatywnym. Głównym organizatorem tego święta było Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu. Podczas uroczystości wspólnie z gośćmi degustowano napój lipowy (na bazie soku ze świeżego kwiatu lipy) i miodowe pierniczki w kształcie drzewa.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 494

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage