sobota, 01 listopada 2014 11:14  Imieniny : Konrada, Seweryny, Wiktoryny  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

KONKURS O GMINIE BIAŁOPOLE
logo_k2_min.jpgW dniu 22 października o godz. 16.00 rozpoczyna się 9-ta edycja internetowego KONKURSU O GMINIE BIAŁOPOLE. Będzie on rozegrany w 2 kategoriach: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych , dorośli. Tegoroczna edycja Konkursu jest rozgrywana w ramach projektu NASZ Z PÓL POBIELONYCH SKRAWEK ŚWIATA, który Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych realizuje w partnerstwie z Zespołem Szkół w Białopolu. konkurs będzie trwał do 29 października 2013r. Zadania konkursowe dostępne są na stronie http://konkursbial.mdl2.com/ Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań należy zapoznać się z instrukcją umieszczoną na stronie Konkursu.Dla zwycięzców w obu kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe.

Organizatorzy Konkursu zapraszają do udziału.

 
Informacja
Starostwo Powiatowe w Chełmie uprzejmie informuje, że na terenie Miasta Chełm funkcjonują apteki pełniące dyżury całodobowe, również w dni ustawowo wolne od pracy, niedziele i święta. Są to:
- Apteka z Sercem Chełm, ul. Wołyńska 32, nr tel. 82 564 01 00
- Apteka "Błękitna" Chełm, ul. Orlicz-Dreszera 10, nr tel. 82 565 38 82.
 
Forum kobiet
W dniu 18 października 2013 r. w Chełmie odbyło się III Forum Kobiet Lubelszczyzny pod hasłem „Kobieta wsi w roli głównej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”, w którym uczestniczyły również Panie z naszej gminy. Głównym tematem tegorocznego Forum Kobiet było uświadomienie mieszkańców wsi, że wytwarzane przez nich produkty kulinarne mogą stać się wizytówką regionu i zostać wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Lubelskiego.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
XIV Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
W dniu 16 października w Chełmie odbył się XIV Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów, w którym uczestniczyło 56 zespołów. Przegląd adresowany był do seniorów z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach seniorskich – zarówno skupionych w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych, pragnących zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.

Więcej…
 
EKO-FESTYN W LUBLINIE
W sobotę 5 października na „Błoniach” pod Zamkiem w Lublinie już po raz szósty odbył się Eko-festyn z rolnictwem i przetwórstwem żywności ekologicznej. W programie oprócz koncertów zespołów ludowych, konkursów na najładniejsze stoisko i najlepszy produkt ekologiczny oraz zabaw i konkursów dla dzieci i młodzieży z nagrodami na uczestników czekał kiermasz produktów ekologicznych i tradycyjnych.

Więcej…
 
W cieniu starych drzew
Stowarzyszenie Pro Futuro zaprasza do obejrzenia teledysku "W CIENIU STARYCH DRZEW"

 


 
Gminne Forum "Aktywnie, razem"
30 września 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Białopolu odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Białopole Gminne Forum „Aktywnie, razem”. Poświecone było aktywności obywatelskiej oraz współpracy w działaniach na rzecz dobra mieszkańców.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Warsztaty kulinarne
Image


W miesiącu wrześniu został zakończony Projekt 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego PROW na lata 2007 - 2013 pod tytułem „Gotowanie, sporządzanie i serwowanie tradycyjnych produktów w ramach warsztatów kulinarnych na terenie Gminy Białopole” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Warsztaty odbywały się w okresie od maja 2013r. do lipca 2013r. Nabyte umiejętności kulinarne uczestnicy przedstawili na pokazach zorganizowanych po zakończonych warsztatach.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Nasz z pól pobielonych skrawek świata
14 września w pałacu myśliwskim w Maziarni miało miejsce spotkanie uczestników projektu „Nasz z pól pobielonych skrawek świata” realizowanego przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych w partnerstwie z Zespołem Szkół w Białopolu oraz zaproszonych gości. Rozpoczął je występ Mariusza Matery z Chełma, który zaprezentował autorskie interpretacje znanych muzycznych standardów o miłości. Następnie odbyła się premiera teledysku „W cieniu starych drzew”. W jego nagraniu wzięły udział panie z zespołu śpiewaczego Borowianki, przedstawiciele stowarzyszenia Pro Futuro i młodzież z Zespołu Szkół w Białopolu.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 514

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage