środa, 01 kwietnia 2015 05:44  Imieniny : Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Szybki PIT
 
us.jpgNaczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie zachęca do wysłania deklaracji podatkowej przez internet, co jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem aplikacji i narzędzi udostępnionych na stronie:
Każdy, kto wypełniając PIT ma problemy i wątpliwości, może je rozwiać z pomocą informacji zawartych na stronie: http://www.szybkipit.pl/start

Ma ona do zaoferowania kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze i broszury, a co najważniejsze pozwala ona na kontakt z ekspertami podatkowymi, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową.

 
II POWIATOWE SPOTKANIE KOBIET
W dniu 17 marca 2014 r. odbyło się II Powiatowe Spotkanie Kobiet w Chełmskim Domu Kultury zorganizowane przez zarząd PSL w Chełmie. W spotkaniu tym licznie uczestniczyły również Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Białopole.

Więcej…
 
Przetargi na modernizację dróg rozstrzygnięte
W budżecie gminy na 2014 r. Rada Gminy Białopole przeznaczyła środki na modernizacje dróg gminnych w Raciborowicach Kolonii – Karolicha 1,4 km oraz 0,5 km w Strzelcach przy szkole. W przetargu na „Przebudowę drogi gminnej w Raciborowicach Kolonii” wzięło udział 3 wykonawców. W budżecie gmina na to zadanie zaplanowane było 300 tys. zł. W trybie przetargu nieograniczonego wybrano jako najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SADEX” Janusz Sadlik, Kolonia Sitno 84, 22-424 Sitno cena oferty brutto 213.371,79 zł.

Więcej…
 
Wizyta nowych władz lokalnych Obwodu Lubomskiego
W dniu 20 marca b.r. odbyło się spotkanie władz samorządowych gminy Białopole z nowymi władzami lokalnymi Rejonu Lubomskiego. Wójt Henryk Maruszewski, Przewodniczący Rady Gminy Wacław Stasiuk oraz ks. Waldemar Joniec proboszcz parafii Buśno spotkali się z delegacją ukraińską w składzie: Mikola Szuszik – Przewodniczący Lobomskiej Rejonowej Rady, Hanna Saczuk – Zastępca Przewodniczącego, Olena Pasman – Dyrektor Wydziału oraz Sergiej Bojarczuk – redaktor lokalnej gazety „Nasze Życie”.

Więcej…
 
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
W dniu 18.03.2014 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Białopolu we współpracy z Panią Marią Kurzydłowską – nauczycielem Zespołu Szkół w Białopolu zorganizował I etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Konkurs nadzorowali: Dyrektor Zespołu Szkół w Białopolu – Pani Barbara Kowalska – Tomicka i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – Pan Wacław Nafalski.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Konkurs wielkanocny
Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Chełmie organizuje XVI Powiatowy Konkurs „Palmy i Pisanki Wielkanocne”, który skierowany jest do mieszkańców powiatu chełmskiego. Prace wraz z kartami zgłoszenia należy składać do 8 kwietnia 2014 r. w Wydziale Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 95. Planowany termin ogłoszenia wyników i wręczenia nagród to 15 kwietnia 2014 r. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani telefonicznie o miejscu i godzinie spotkania.
Regulamin Palmy i Pisanki Wielkanocne 2014.pdf
 
Narodowy Dzień Pamięci " Żołnierzy Wyklętych"
Uczniowie Zespołu Szkół w Białopolu włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci ,, Żołnierzy Wyklętych ” przygotowując w dniu 3 marca 2014 r. uroczysty apel. Wiersze i piosenki przypomniały bohaterską postawę żołnierzy Armii Krajowej i przybliżyły młodemu pokoleniu historię patrona szkoły, którym jest 9 Pułk Piechoty Legionów Armii Krajowej walczący podczas wojny w pobliskich Lasach Strzeleckich. Ukazano jednak także tragiczne losy żołnierzy, którzy po zakończeniu wojny stali się ofiarami prześladowań ze strony władz komunistycznych.

Więcej…
 
Tłusty czwartek
Tegoroczny "tłusty czwartek" mieszkańcy Białopola zapamiętają w sposób szczególny. Stało się tak za sprawą grupy kobiet AKTYWNE BIAŁOPOLANKI. Liderkami grupy były panie Marta Soroka i Halina Szykuła. W tym dniu panie podsumowały swoje warsztaty kulinarne, które zorganizowały w ramach konkursu „Świetlica dla wszystkich”, zorganizowanego przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz inicjatyw Lokalnych.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
PRZEGLĄD PIOSENKI I PRZYSPIEWKI LUDOWEJ
W niedzielę 16 lutego 2014 r. w Rejowcu odbył się Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Było to już XX spotkanie z piosenką ludową w Rejowcu – miejscu spotkań wykonawców z całego regionu w celu nawiązania kontaktów, wymiany repertuaru, zaprezentowania przyśpiewek, które odchodzą w zapomnienie. W tym roku zaprezentowało się 44 zespoły i kapele z regionu lubelskiego.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 566

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage