sobota, 22 listopada 2014 07:26  Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Akademia z okazji Święta Niepodległości
W dniu 8 listopada 2013 roku w Zespole Szkół w Białopolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: kombatanci, Wójt Gminy Białopole oraz nauczyciele i uczniowie.
Więcej…
 
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 8 listopada 2013r. w Zespole Szkół w Białopolu oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Strzelcach odbyły się uroczyste akademie z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości, w których uczestniczyła młodzież szkolna, nauczyciele oraz kombatanci i władze samorządowe. Sportowym akcentem upamiętniającym Święto Niepodległości był IX Międzynarodowy Turniej Niepodległości Ziemi Chełmskiej zorganizowany 9 listopada 2013 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Białopolu. Organizatorzy Turnieju: Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkół w Białopolu, Klub Sportowy „Astra” i Urząd Gminy w Leśniowicach oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonali: Henryk Gołębiowski – Sekretarz Powiatu Chełmskiego oraz Henryk Maruszewski - Wójt Gminy Białopole, życząc wszystkim zawodnikom sukcesów i miłego spędzenia czasu.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Wyniki Konkursu "Nasz z pól pobielonych skrawek świata"
Zwycięzcy:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
I - Patrycja Wilgos
II - Łucja Zarek, Sandra Głąb
III - Natalia Kawka

GIMNAZJUM, SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE, DOROŚLI:

I - Michał Soroka
II - Angelika Witek
III - Weronika Szpunar
Wyróżnienie: Paulina Łój

Gratulujemy Zwycięzcom! O terminie wręczenia nagród Organizatorzy powiadomią laureatów w połowie listopada 2013r.

 
Konkurs dotacyjny dla mieszkańców gminy Białopole
Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych, pragnąc wspierać działania, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego, aby w naszej społeczności żyło się lepiej, ogłasza konkurs na mini granty „Świetlica dla wszystkich”.

Jest on finansowany ze środków z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego dla Organizacji Pozarządowych i Polsko – Szwajcarskich Regionalnych Projektów Partnerskich utworzonego w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy w ramach projektu „Aktywnie, razem”. Adresatami konkursu są wszyscy mieszkańcy gminy Białopole. Polega on na zaprojektowaniu działań z zakresu integracji międzypokoleniowej, dziedzictwa kulturowego lub zagospodarowania czasu wolnego dzieci 7-10 i 11 -13 letnich i przedstawieniu ich w formie wniosku o dotację. Jednym z warunków jej przyznania będzie realizacja opisanego przedsięwzięcia w jednej z gminnych świetlic. Jury złożone z przedstawicieli Pro Futuro wybierze do 4-ech działań, które zostaną sfinansowane w wysokości do 1500,00 zł każde.

Zwycięzcy otrzymają także organizacyjne i merytoryczne wsparcie ze strony Stowarzyszenia.

Szczegóły na temat konkursu w załącznikach do pobrania: w regulaminie konkursu i w formularzu wniosku.

Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa!!!

Regulamin konkursu

Formularz wniosku
 
UWAGA MIESZKAŃCY
W związku z przypadającym świętem w dniu 11 listopada odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy odbędzie się w dniu 12 listopada (wtorek). Pozostałe terminy bez zmian.
 
KONKURS O GMINIE BIAŁOPOLE
logo_k2_min.jpgW dniu 22 października o godz. 16.00 rozpoczyna się 9-ta edycja internetowego KONKURSU O GMINIE BIAŁOPOLE. Będzie on rozegrany w 2 kategoriach: uczniowie szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych , dorośli. Tegoroczna edycja Konkursu jest rozgrywana w ramach projektu NASZ Z PÓL POBIELONYCH SKRAWEK ŚWIATA, który Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych realizuje w partnerstwie z Zespołem Szkół w Białopolu. konkurs będzie trwał do 29 października 2013r. Zadania konkursowe dostępne są na stronie http://konkursbial.mdl2.com/ Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań należy zapoznać się z instrukcją umieszczoną na stronie Konkursu.Dla zwycięzców w obu kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe.

Organizatorzy Konkursu zapraszają do udziału.

 
Informacja
Starostwo Powiatowe w Chełmie uprzejmie informuje, że na terenie Miasta Chełm funkcjonują apteki pełniące dyżury całodobowe, również w dni ustawowo wolne od pracy, niedziele i święta. Są to:
- Apteka z Sercem Chełm, ul. Wołyńska 32, nr tel. 82 564 01 00
- Apteka "Błękitna" Chełm, ul. Orlicz-Dreszera 10, nr tel. 82 565 38 82.
 
Forum kobiet
W dniu 18 października 2013 r. w Chełmie odbyło się III Forum Kobiet Lubelszczyzny pod hasłem „Kobieta wsi w roli głównej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”, w którym uczestniczyły również Panie z naszej gminy. Głównym tematem tegorocznego Forum Kobiet było uświadomienie mieszkańców wsi, że wytwarzane przez nich produkty kulinarne mogą stać się wizytówką regionu i zostać wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Lubelskiego.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
XIV Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów
W dniu 16 października w Chełmie odbył się XIV Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów, w którym uczestniczyło 56 zespołów. Przegląd adresowany był do seniorów z terenu województwa lubelskiego działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach seniorskich – zarówno skupionych w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych, pragnących zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 519

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage