poniedziałek, 20 października 2014 12:58  Imieniny : Ireny, Kleopatry, Witalisa  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

W cieniu starych drzew
Stowarzyszenie Pro Futuro zaprasza do obejrzenia teledysku "W CIENIU STARYCH DRZEW"

 


 
Gminne Forum "Aktywnie, razem"
30 września 2013 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Białopolu odbyło się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Białopole Gminne Forum „Aktywnie, razem”. Poświecone było aktywności obywatelskiej oraz współpracy w działaniach na rzecz dobra mieszkańców.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Warsztaty kulinarne
Image


W miesiącu wrześniu został zakończony Projekt 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju objętego PROW na lata 2007 - 2013 pod tytułem „Gotowanie, sporządzanie i serwowanie tradycyjnych produktów w ramach warsztatów kulinarnych na terenie Gminy Białopole” realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Warsztaty odbywały się w okresie od maja 2013r. do lipca 2013r. Nabyte umiejętności kulinarne uczestnicy przedstawili na pokazach zorganizowanych po zakończonych warsztatach.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Nasz z pól pobielonych skrawek świata
14 września w pałacu myśliwskim w Maziarni miało miejsce spotkanie uczestników projektu „Nasz z pól pobielonych skrawek świata” realizowanego przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych w partnerstwie z Zespołem Szkół w Białopolu oraz zaproszonych gości. Rozpoczął je występ Mariusza Matery z Chełma, który zaprezentował autorskie interpretacje znanych muzycznych standardów o miłości. Następnie odbyła się premiera teledysku „W cieniu starych drzew”. W jego nagraniu wzięły udział panie z zespołu śpiewaczego Borowianki, przedstawiciele stowarzyszenia Pro Futuro i młodzież z Zespołu Szkół w Białopolu.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Aktywne Razem
Od września 2013 r. Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych realizuje projekt „AKTYWNIE, RAZEM - aktywizacja obywatelska mieszkańców Gminy Białopole”. Jest on finansowany z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego dla Organizacji Pozarządowych i Polsko – Szwajcarskich Regionalnych Projektów Partnerskich utworzonego w ramach Szwajcarko - Polskiego Programu Współpracy.

Więcej…
 
"Polski. Lubię to!"
W roku szkolnym 2013/14 Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych wdraża wspólnie z Zespołem Szkół w Białopolu już po raz drugi projekt „Polski. Lubię to!”. Jest on elementem Programu Promocji Języka Polskiego „Ojczysty - dodaj do ulubionych”, który pod patronatem Prezydenta RP realizuje Narodowe Centrum Kultury.

Więcej…
 
DOŻYNKI POWIATOWE
W dniu 15.09.2013r. reprezentacja Gminy Białopole uczestniczyła w Powiatowych Dożynkach zorganizowanych w tym roku w Rejowcu Fabrycznym. Wzorem lat ubiegłych w trakcie uroczystości dożynkowych odbyły się konkursy:

- na najładniejszy wieniec dożynkowy,

- na najlepiej wypieczony chleb wiejski.

Gminę Białopole w konkursie na najładniejszy wieniec reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Horeszkowicach i Strzelcach - Kolonii, które otrzymały wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Sabat 2013
W dniu 05.09.2013r. w Maziarni Strzeleckiej po raz piąty odbyła się impreza integracyjna kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Białopole pod hasłem „Sabat Czarownic”. W tym roku imprezę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Kurmanowie. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole oraz zaproszeni goście: Jan Rudnicki – Prezes Zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, Piotr Deniszczuk – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Chełmie wraz z żoną Bożeną, Henryk Maruszewski – Wójt Gminy Białopole, Mariusz Nagadowski – Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce w Maziarni Strzeleckiej, Dyrektorzy Szkół z naszej gminy oraz przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Ziemi Chełmskiej i miejscowych zakładów pracy.

GALERIA ZDJĘĆ


Więcej…
 
GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW BIAŁOPOLE 2013
klos3.jpgW dniu 01.09.2013 r. na placu targowym w Białopolu odbyły się uroczystości dożynkowe, które są jednym z najstarszych polskich obyczajów. Dożynki rozpoczął Wójt Gminy Białopole - Henryk Maruszewski, który powitał wszystkich przybyłych gości, podziękował rolnikom za ciężką pracę i trud włożony w zebranie całorocznych plonów, następnie poprosił Duszpasterzy o odprawienie Mszy Świętej w intencji rolników. Mszę celebrowali: Ksiądz Waldemar Joniec - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Buśnie oraz Ksiądz Kanonik Henryk Borzęcki - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Białopolu, natomiast oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta z Wojsławic.

GALERIA
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 509

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage