sobota, 07 marca 2015 00:37  Imieniny : Flicyty, Kajetana, Pauli  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Tłusty czwartek
Tegoroczny "tłusty czwartek" mieszkańcy Białopola zapamiętają w sposób szczególny. Stało się tak za sprawą grupy kobiet AKTYWNE BIAŁOPOLANKI. Liderkami grupy były panie Marta Soroka i Halina Szykuła. W tym dniu panie podsumowały swoje warsztaty kulinarne, które zorganizowały w ramach konkursu „Świetlica dla wszystkich”, zorganizowanego przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz inicjatyw Lokalnych.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
PRZEGLĄD PIOSENKI I PRZYSPIEWKI LUDOWEJ
W niedzielę 16 lutego 2014 r. w Rejowcu odbył się Regionalny Przegląd Piosenki i Przyśpiewki Ludowej. Było to już XX spotkanie z piosenką ludową w Rejowcu – miejscu spotkań wykonawców z całego regionu w celu nawiązania kontaktów, wymiany repertuaru, zaprezentowania przyśpiewek, które odchodzą w zapomnienie. W tym roku zaprezentowało się 44 zespoły i kapele z regionu lubelskiego.

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
W dniu 14 lutego 2014 r., w Punkcie Przedszkolnym „Krasnoludkowo” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. W uroczystości wzięli udział babcie i dziadkowie dzieci z przedszkola, Pani Dyrektor Barbara Kowalska – Tomicka oraz Zastępca Wójta Gminy Białopole Pan Stanisław Janiuk. Z tej okazji przedszkolaki przygotowały dla swoich babć i dziadków krótkie przedstawienie złożone z wierszy i piosenek oraz wręczyły przygotowane z tej okazji upominki. Uroczystość zakończyła się wspólnym spotkaniem wnucząt, dziadków i zaproszonych gości przy słodkim poczęstunku, który przygotowali rodzice przedszkolaków.

ZDJĘCIA
 
Ogłoszenie
 Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubelskim serdecznie zaprasza na spotkanie: „Fundusze Europejskie w nowej perspektywie 2014-2020”, które odbędzie się 28 lutego 2014r. w godz. 09:00 – 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole. Podczas spotkania konsultant PIFE przedstawi beneficjentom informacje odnośnie możliwości wsparcia w nowym okresie programowania w ramach krajowych programów operacyjnych oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Od godz. 11.30 do 14.00 w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich będzie można skorzystać z indywidualnych konsultacji. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
W dniu 28 lutego 2014r. konsultanci będą do dyspozycji mieszkańców gminy Białopole od godziny 11.30-14.00 w Urzędzie Gminy Białopole

 
Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego
OBWIESZCZENIE WOJEWODY LUBELSKIEGO z dnia 18 lutego 2014 r.w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Białorusi i Litwy oraz możliwości jego przeniesienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Obwieszczenie-pobierz (105.21 KB)
 
MEMORIAŁ JARKA BRONICKIEGO
W sobotę 15.02.2014 r. w hali sportowej w Białopolu odbył się V MEMORIAŁ im. JARKA BRONICKIEGO w halowej piłce nożnej. Swoją piłkarską przygodę jako bramkarz śp. Jarek rozpoczął w „UNII” Białopole od trampkarza i rozwijał poprzez kolejne kategorie wiekowe: juniorów i seniorów. Zmarł po ciężkiej chorobie 18.02.2009 r. w wieku 30 lat. Uroczystego otwarcia V Memoriału dokonali rodzice Jarka - Jadwiga i Zygmunt Broniccy oraz Wójt Gminy Białopole - Henryk Maruszewski.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
W sobotę – 01.02.2014 r. w ramach programu FERIE ZIMOWE Z GOK w Białopolu odbył Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. Turniej przeprowadzono w pięciu kategoriach: Dziewczęta, Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Senior, Oldboy. W Turnieju udział wzięło ogółem 32 zawodników.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
SPOTKANIE OPŁATKOWE KGW
Spotkania opłatkowe to okazja do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła w dniu 30.01.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Raciborowicach - Kolonii, gdzie odbyło się III Spotkanie Opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Białopole. Organizatorzy tej uroczystości to: Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich, Koło Gospodyń Wiejskich w Raciborowicach - Kolonii przy współpracy z kołami gospodyń z terenu całej Gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Białopolu.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
PRZEGLĄD ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH W MONIATYCZACH
 W niedzielę 26 stycznia 2014 r. Zespoły Śpiewacze z naszej Gminy uczestniczyły w X Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych Ziemi Hrubieszowskiej – Kolędy i Pastorałki, w którym uczestniczyło 17 zespołów. Celem przeglądu była popularyzacja kolęd i pastorałek, kultywowanie i upowszechnianie amatorskiej twórczości artystycznej oraz doskonalenie warsztatu artystycznego. Zespół „Borowianki” zaprezentował kolędy: „Mam ja skarb” i „Śliczna Panienka” – otrzymał nagrodę i dyplom. Zespół „Metamorfoza” zaprezentował kolędy: „Maleńki Jezu” i „Maleńka miłość przyszła” – otrzymał wyróżnienie i dyplom.
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 559

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage