czwartek, 02 października 2014 12:25  Imieniny : Racheli, Sławy, Teofila  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

"Polski. Lubię to!"
W roku szkolnym 2013/14 Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych wdraża wspólnie z Zespołem Szkół w Białopolu już po raz drugi projekt „Polski. Lubię to!”. Jest on elementem Programu Promocji Języka Polskiego „Ojczysty - dodaj do ulubionych”, który pod patronatem Prezydenta RP realizuje Narodowe Centrum Kultury.

Więcej…
 
DOŻYNKI POWIATOWE
W dniu 15.09.2013r. reprezentacja Gminy Białopole uczestniczyła w Powiatowych Dożynkach zorganizowanych w tym roku w Rejowcu Fabrycznym. Wzorem lat ubiegłych w trakcie uroczystości dożynkowych odbyły się konkursy:

- na najładniejszy wieniec dożynkowy,

- na najlepiej wypieczony chleb wiejski.

Gminę Białopole w konkursie na najładniejszy wieniec reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Horeszkowicach i Strzelcach - Kolonii, które otrzymały wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Sabat 2013
W dniu 05.09.2013r. w Maziarni Strzeleckiej po raz piąty odbyła się impreza integracyjna kobiet z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Białopole pod hasłem „Sabat Czarownic”. W tym roku imprezę przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Kurmanowie. W spotkaniu uczestniczyły przedstawicielki ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole oraz zaproszeni goście: Jan Rudnicki – Prezes Zarządu Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie, Piotr Deniszczuk – Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Chełmie wraz z żoną Bożeną, Henryk Maruszewski – Wójt Gminy Białopole, Mariusz Nagadowski – Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce w Maziarni Strzeleckiej, Dyrektorzy Szkół z naszej gminy oraz przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Ziemi Chełmskiej i miejscowych zakładów pracy.

GALERIA ZDJĘĆ


Więcej…
 
GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW BIAŁOPOLE 2013
klos3.jpgW dniu 01.09.2013 r. na placu targowym w Białopolu odbyły się uroczystości dożynkowe, które są jednym z najstarszych polskich obyczajów. Dożynki rozpoczął Wójt Gminy Białopole - Henryk Maruszewski, który powitał wszystkich przybyłych gości, podziękował rolnikom za ciężką pracę i trud włożony w zebranie całorocznych plonów, następnie poprosił Duszpasterzy o odprawienie Mszy Świętej w intencji rolników. Mszę celebrowali: Ksiądz Waldemar Joniec - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Buśnie oraz Ksiądz Kanonik Henryk Borzęcki - Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Białopolu, natomiast oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta z Wojsławic.

GALERIA
Więcej…
 
Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej
W dniu 31 sierpnia 2013r. na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się II Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Kresowe Smaki i Talenty”. Festiwal kresowy uświetniły występy artystyczne, wystawy twórców ludowych oraz degustacja regionalnych potraw.
Zdjęcia dostępne na stronach Super Tygodnia pod linkiem

Więcej…
 
Ogłoszenie
W związku z "Programem prac scaleniowych dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020" opracowanym i zatwierdzonym przez Zarząd Województwa Lubelskiego Uchwałą Nr CLXXXVIII/3874/2013 z dnia 16 lipca 2013 roku Starosta Chełmski zawiadamia, że dnia 26 września 2013 roku o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące scalenia gruntów obrębów Kicin, Zabudnowo, Strzelce Kolonia, Buśno i Białopole.

Więcej…
 
PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ
W dniu 15 sierpnia 2013 r. w miejscowości Teratyn w gminie Uchanie odbył się już XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. W konkursie uczestniczył Zespół „Metamorfoza” z Białopola, który w kategorii: zespół śpiewaczy z podkładem karaoke - zajął II miejsce oraz Zespół „Borowianki” z Raciborowic - Kolonii, który w kategorii: zespół śpiewaczy z instrumentem - został wyróżniony. W przeglądzie w kategorii Solista uczestniczyła Pani Zdzisława Szewczuk, która również otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Więcej…
 
BOLKOWANIE 2013
W dniu18 sierpnia 2013 r. w Parku Podworskim w Hniszownie - gm. Ruda-Huta odbyła się cykliczna impreza – uroczystości imieninowe dębu „BOLKO’ – tzw. „BOLKOWANIE”. Uroczystość jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale również i gości z innych gmin. Tradycyjnie podczas imprezy odbył się konkurs potraw regionalnych „Nadbużańska Akademia Smaku”, który miał na celu promocję regionalnych produktów kulinarnych.
Więcej…
 
SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCYCH KGW
W dniu 08.08.2013 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Głównym tematem spotkania było omówienie organizacji Gminnego Święta Plonów – Białopole 2013, które w tym roku zaplanowano na dzień 01 września.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 504

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage