niedziela, 19 kwietnia 2015 22:52  Imieniny : Agnieszki, Amalii, Czecha  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Wycieczka do Biblioteki
W dniu 7 kwietnia 2014 r. uczniowie z klasy V z Zespołu Szkół w Białopolu wraz z opiekunkami Panią Wandą Kozą oraz Panią Beatą Mojsiejuk odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Białopole. Podczas krótkiej lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki, czytelni, poznały podstawowe informacje dotyczące korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznały się z układem książek na półkach, również katalogach znajdujących się w Bibliotece. Uczniowie z zainteresowaniem przeglądali nowości książkowe oraz wiele różnych pozycji z literatury pięknej i popularnonaukowej z różnych dziedzin wiedzy – encyklopedie, słowniki, leksykony.

Więcej…
 
Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP
Dnia 27 marca 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP z udziałem Prezesów i Naczelników OSP oraz Komisji Rewizyjnej Oddziału Gminnego. W obradach, którym przewodniczył Prezes – Wacław Nafalski udział wzięli goście: Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Stasiuk i Skarbnik Gminy – Anna Prucnal. Głównym tematem posiedzenia było omówienie przebiegu zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP i przyjęcie do realizacji wniosków zgłoszonych w czasie zebrań. Ponadto omówiono zasady organizacji gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, które odbędą się dnia 18 maja 2014 r. o godz. 11.00 na stadionie sportowym w Białopolu.

Więcej…
 
MISTRZOSTWA POWIATU CHEŁMSKIEGO W SZACHACH
W dniu 22 marca 2014 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Białopolu odbyły się XI INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU CHEŁMSKIEGO W SZACHACH. Organizatorzy Mistrzostw: Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu oraz Zespół Szkół w Białopolu. Zawody sędziował Wiesław Radzięciak.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
JÓZEFINKI W TERESINIE
Głównym celem Stowarzyszenia Kobiet wsi Teresin „Pod Lipą” jest integracja i aktywizacja społeczności wiejskiej, dlatego też Panie w dniu 19 marca 2014r. zorganizowały imprezę integracyjną pod nazwą „Józefinki”. W spotkaniu oprócz mieszkanek Teresina uczestniczyły delegacje z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole oraz zaproszone Panie z Lokalnej Grupy Działania Ziemi Chełmskiej, Stowarzyszenia „Stella” z Dubienki, Stowarzyszenia „Pro Futuro” z Białopola oraz dyrekcja i nauczycielki z Zespołu Szkół w Białopolu. Uroczystość uświetnił występ Kasi Rozmus z Białopola.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Szybki PIT
 
us.jpgNaczelnik Urzędu Skarbowego w Chełmie zachęca do wysłania deklaracji podatkowej przez internet, co jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego. Możemy to zrobić bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem aplikacji i narzędzi udostępnionych na stronie:
Każdy, kto wypełniając PIT ma problemy i wątpliwości, może je rozwiać z pomocą informacji zawartych na stronie: http://www.szybkipit.pl/start

Ma ona do zaoferowania kalkulatory, wszystkie potrzebne formularze i broszury, a co najważniejsze pozwala ona na kontakt z ekspertami podatkowymi, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową.

 
II POWIATOWE SPOTKANIE KOBIET
W dniu 17 marca 2014 r. odbyło się II Powiatowe Spotkanie Kobiet w Chełmskim Domu Kultury zorganizowane przez zarząd PSL w Chełmie. W spotkaniu tym licznie uczestniczyły również Panie ze wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Białopole.

Więcej…
 
Przetargi na modernizację dróg rozstrzygnięte
W budżecie gminy na 2014 r. Rada Gminy Białopole przeznaczyła środki na modernizacje dróg gminnych w Raciborowicach Kolonii – Karolicha 1,4 km oraz 0,5 km w Strzelcach przy szkole. W przetargu na „Przebudowę drogi gminnej w Raciborowicach Kolonii” wzięło udział 3 wykonawców. W budżecie gmina na to zadanie zaplanowane było 300 tys. zł. W trybie przetargu nieograniczonego wybrano jako najkorzystniejszą ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „SADEX” Janusz Sadlik, Kolonia Sitno 84, 22-424 Sitno cena oferty brutto 213.371,79 zł.

Więcej…
 
Wizyta nowych władz lokalnych Obwodu Lubomskiego
W dniu 20 marca b.r. odbyło się spotkanie władz samorządowych gminy Białopole z nowymi władzami lokalnymi Rejonu Lubomskiego. Wójt Henryk Maruszewski, Przewodniczący Rady Gminy Wacław Stasiuk oraz ks. Waldemar Joniec proboszcz parafii Buśno spotkali się z delegacją ukraińską w składzie: Mikola Szuszik – Przewodniczący Lobomskiej Rejonowej Rady, Hanna Saczuk – Zastępca Przewodniczącego, Olena Pasman – Dyrektor Wydziału oraz Sergiej Bojarczuk – redaktor lokalnej gazety „Nasze Życie”.

Więcej…
 
KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ
W dniu 18.03.2014 r. Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Białopolu we współpracy z Panią Marią Kurzydłowską – nauczycielem Zespołu Szkół w Białopolu zorganizował I etap Konkursu Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Konkurs nadzorowali: Dyrektor Zespołu Szkół w Białopolu – Pani Barbara Kowalska – Tomicka i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP – Pan Wacław Nafalski.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 570

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage