środa, 25 listopada 2015 15:11  Imieniny : Elżbiety, Katarzyny, Klemensa  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Ankietowe badania rolne

logo_gus.jpg
Moja Szkoła
Dnia 26 października 2014 r. w świetlicy w Strzelcach odbyło się spotkanie pokoleniowe podsumowujące projekt Moja Szkoła. Stowarzyszenie Pro Futuro ogłosiło konkurs na mini projekt w ramach projektu „Aktywnie Razem”. Grupa seniorów ze Strzelec: Wanda Jawor, Józef Ciszewski i Teresa Piotrowska zgłosiła projekt „Moja szkoła”.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Aktywnie w Raciborowicach - Kolonii
24 października odbyło się podsumowanie dwu mini projektów w Raciborowicach Kolonii. W wiejskiej świetlicy zgromadziło się ok. 60-ro mieszkańców tej miejscowości oraz gminy Białopole i zaproszonych gości. Dwie grupy nieformalne  AKTYWNI Z RACIBOROWIC - KOLONII oraz BOROWIANKI & PRZYJACIELE miały okazję zaprezentować efekty swoich działań w projekcie „Aktywnie, razem – aktywizacja społeczna mieszkańców gminy Białopole” realizowanym przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych.

ZDJĘCIAWięcej…
 
ZAPASY W KAŻDEJ SZKOLE
W dniu 22 października 2014r. w SP nr 5 w Chełmie odbył się turniej zapaśniczy w  ramach  projektu   „Zapasy  w  każdej szkole”. Turniej połączony był z pokazem oraz treningiem z szesnastokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy - Andrzejem Supronem.Koordynacją imprezy zajął się ośmiokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, główny trener zapasów w stylu klasycznym w Cemencie Gryf Chełm - Dariusz Jabłoński.
Więcej…
 
MIESZKAŃCY GMINY BIAŁOPOLE REALIZUJĄ SWOJE PROJEKTY
Od końca sierpnia br. trwają działania nieformalnych grup mieszkańców w projekcie "AKTYWNIE, RAZEM - aktywizacja społeczna mieszkańców gminy Białopole" realizowanym przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz inicjatyw Lokalnych. Na ich realizację zespoły otrzymały środki w wyniku konkursu "Zróbmy to razem", ale należy podkreślić, że otrzymane od Pro Futuro pieniądze stanowiły tylko impuls do działania, a imponujące jego efekty to także wkład własnej pracy mieszkańców. W przypadku niektórych projektów wartość zaangażowania mieszkańców przekroczyła kwotę dofinansowania.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
IV FORUM KOBIET LUBELSZCZYZNY
W dniu 17 października 2014 r. w Domu Spotkań "Na pograniczu kultur" w Kumowie Plebańskim w Gminie Leśniowice odbyło się IV Forum Kobiet Lubelszczyzny pod hasłem „Kobieta wsi w roli głównej” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”, w którym uczestniczyły również Panie z naszej gminy.

Więcej…
 
Eko-festyn
W sobotę 11 października 2014r na „Błoniach” pod Zamkiem w Lublinie już po raz siódmy odbył się Eko-festyn z rolnictwem i przetwórstwem żywności ekologicznej. W programie oprócz koncertów zespołów ludowych, konkursów na najładniejsze stoisko i najlepszy produkt ekologiczny oraz zabaw i konkursów dla dzieci z nagrodami na uczestników czekał kiermasz produktów ekologicznych i tradycyjnych.

Więcej…
 
Spotkanie w sprawie szkód wyrządzanych w uprawach rolnych
W dniu 10 października 2014 r. w Urzędzie Gminy Białopole odbyło się spotkanie w sprawie podjęcia działań ograniczających szkody łowieckie wyrządzane przez dziki. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Chełmie, władze Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Koła Łowieckiego „Pogoń” , poszkodowani rolnicy z miejscowości Teremiec, Strzelce, Horeszkowice i Strzelce-Kolonia, wójt, radni, sołtysi oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Strzelce.

Więcej…
 
Wycieczka do Biblioteki
Kontakt z książką jest szczególnie ważny w rozwoju dzieci od najmłodszych lat. Książki dostarczają wiedzy, pomagają zrozumieć świat ale i nas samych. Dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do wprowadzenia dzieci w świat książek oraz kształtowania poczucia szacunku do książki.

Więcej…
 
"My z niego wszyscy"
Te słowa były mottem uroczystości zorganizowanych w Zespole Szkół w Białopolu w dniu 26 września 2014 r. z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Młodzież w montażu słowno-muzycznym przypomniała o tym wielkim dziele naszych rodaków z okresu II wojny światowej. Było ono fenomenem na skalę światową.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 626

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImageImage