środa, 17 września 2014 05:29  Imieniny : Franciszka, Lamberty, Narcyza  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej
W dniu 31 sierpnia 2013r. na Placu Łuczkowskiego w Chełmie odbył się II Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Kresowe Smaki i Talenty”. Festiwal kresowy uświetniły występy artystyczne, wystawy twórców ludowych oraz degustacja regionalnych potraw.
Zdjęcia dostępne na stronach Super Tygodnia pod linkiem

Więcej…
 
Ogłoszenie
W związku z "Programem prac scaleniowych dla Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020" opracowanym i zatwierdzonym przez Zarząd Województwa Lubelskiego Uchwałą Nr CLXXXVIII/3874/2013 z dnia 16 lipca 2013 roku Starosta Chełmski zawiadamia, że dnia 26 września 2013 roku o godzinie 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole odbędzie się zebranie informacyjne dotyczące scalenia gruntów obrębów Kicin, Zabudnowo, Strzelce Kolonia, Buśno i Białopole.

Więcej…
 
PRZEGLĄD PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ
W dniu 15 sierpnia 2013 r. w miejscowości Teratyn w gminie Uchanie odbył się już XIII Powiatowy Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej. W konkursie uczestniczył Zespół „Metamorfoza” z Białopola, który w kategorii: zespół śpiewaczy z podkładem karaoke - zajął II miejsce oraz Zespół „Borowianki” z Raciborowic - Kolonii, który w kategorii: zespół śpiewaczy z instrumentem - został wyróżniony. W przeglądzie w kategorii Solista uczestniczyła Pani Zdzisława Szewczuk, która również otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Więcej…
 
BOLKOWANIE 2013
W dniu18 sierpnia 2013 r. w Parku Podworskim w Hniszownie - gm. Ruda-Huta odbyła się cykliczna impreza – uroczystości imieninowe dębu „BOLKO’ – tzw. „BOLKOWANIE”. Uroczystość jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców gminy, ale również i gości z innych gmin. Tradycyjnie podczas imprezy odbył się konkurs potraw regionalnych „Nadbużańska Akademia Smaku”, który miał na celu promocję regionalnych produktów kulinarnych.
Więcej…
 
SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCYCH KGW
W dniu 08.08.2013 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Białopole odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy. Głównym tematem spotkania było omówienie organizacji Gminnego Święta Plonów – Białopole 2013, które w tym roku zaplanowano na dzień 01 września.

Więcej…
 
Szanowni Rodzice
W trosce o podniesienie poziomu wiedzy, umiejętności oraz rozwoju zainteresowań uczniów Publicznego Gimnazjum w Białopolu zapraszamy do udziału w projekcie „Z gminą Białopole w przyszłość”. Rekrutacja uczestników do Projektu odbywać się będzie w okresie od 22 do 30 sierpnia 2013 r. Druki deklaracji będą dostępne w Urzędzie Gminy (p. 17 i p. 25), w sekretariacie Zespołu Szkół w Białopolu, na stronie internetowej Gminy Białopole i stronie Zespołu Szkół w Białopolu. Spotkanie informacyjno-organizacyjne z Rodzicami odbędzie się w Zespole Szkół w Białopolu dnia 30 sierpnia 2013 r. o godz. 1300. Na spotkaniu zainteresowani Rodzice otrzymają szczegółowe informacje na temat Projektu.
 
APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY BIAŁOPOLE
Od trzech miesięcy Stowarzyszenie Pro Futuro z Białopola w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizuje razem z młodzieżą i dorosłymi mieszkańcami gminy Białopole projekt „Nasz z pól pobielonych skrawek świata”. Odbyły się już warsztaty z historii mówionej i komputerowe. Trwają prace związane z gromadzeniem eksponatów, dokumentów, wspomnień do wirtualnej izby pamięci naszej gminy, uczestnicy projektu biorą udział w nagraniu teledysku. Wkrótce odbędzie się także wycieczka do Hołowna – Krainy Rumianku.

Więcej…
 
Dzień Sportu 2013
W dniu 21.07. 2013r. na boisku sportowym w Białopolu w ramach Dnia Sportu – Białopole 2013 odbył się Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Białopole, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu. Turniej oficjalnie otworzył Przewodniczący Rady Gminy – Wacław Stasiuk. W rozgrywkach udział wzięło 4 drużyny z terenu naszej gminy: KOKS GANGSTA BUŚNO, KURMANÓW, MŁODE WILKI, PRZYJACIELE.

GALERIA


Więcej…
 
Turniej Gmin 2013
W dniu 14.07.2013 r. Gmina Białopole uczestniczyła w Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami 2013”, który odbył się w tym roku na
placu targowym w Wojsławicach. Celem turnieju była prezentacja dorobku kulturalnego oraz umożliwienie dobrego wypoczynku i miłej zabawy poprzez sport i rekreację , a także integracja mieszkańców zaprzyjaźnionych gmin. W turnieju brało udział 7 gmin: Białopole, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź.

GALERIA


Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 500

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage