niedziela, 24 maja 2015 17:02  Imieniny : Joanny, Zdenka, Zuzanny  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

"Między Nami Sąsiadami" - spotkanie organizacyjne
W dniu 19 maja 2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Białopolu odbyło się spotkanie poświęcone organizacji imprezy rekreacyjno – sportowej: XVII Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami”- Białopole 2014. W spotkaniu udział wzięli Wójtowie Gmin, Dyrektorzy Ośrodków Kultury, pracownicy zajmujący się organizowaniem imprez z 8 gmin członkowskich LGD „Ziemi Chełmskiej” biorących udział w turnieju: Dorohusk, Dubienka, Horodło, Kamień, Leśniowice, Wojsławice, Żmudź i Białopole oraz zaproszeni goście z LGD, ODR, KRUS.
Więcej…
 
III Rzut Ligi Powiatowej Dzieci i Młodzików w Zapasach
 W dniu 10 maja 2014 r. w Sali Sportowej Zespołu Szkół w Białopolu rozegrany został III Rzut Ligi Powiatowej Dzieci i Młodzików w Zapasach o Puchar Wójta Gminy Białopole zorganizowany przez Zespół Szkół w Białopolu i Gminny Ośrodek Kultury w Białopolu.

ZDJĘCIA
Więcej…
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2014
W dniu 18 maja br. na stadionie sportowym w Białopolu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie gminy oraz 2 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawody poprzedziła Msza Św. w intencji strażaków odprawiona o godz.9 00 w kościele parafialnym w Białopolu.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Inwestycje drogowe zrealizowane.
W dniu 7 maja 2014 r. komisja powołana przez Wójta Gminy dokonała odbioru modernizacji dróg na terenie Gminy Białopole. Zakres robót obejmował wyrównanie istniejącej podbudowy kruszywem, przykrycie masą mineralno-asfaltową oraz utwardzenie poboczy kruszywem. Inwestycja realizowana była w miesiącu kwietniu, a roboty dodatkowe w maju 2014 roku.

Więcej…
 
IV Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej - Dorohusk 2014
W sobotę 10 maja 2014 r. w remizo-świetlicy w Okopach zorganizowany został „IV Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej - Dorohusk 2014”. Celem Festiwalu było: kultywowanie kultury i tradycji ochotniczego ruchu strażackiego, odkrycie i popularyzacja piosenki strażackiej oraz motywowanie do tworzenia własnych, nowych kompozycji o tematyce strażackiej.

ZDJĘCIA
Więcej…
 
Recytatorzy z Białopola
Uczniowie kl. III Publicznej Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Białopolu: Kacper Krasnowski i Julia Kaczanowska zajęli czołowe miejsca w grupie wiekowej ( kl. I- III) w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Marii Konopnickiej w Teresinie. Kacper wykazał w konkursie duży poziom artystyczny, zaprezentował utwór ,,Stefek Burczymucha” i uplasował się na I miejscu , zaś Julia Kaczanowska za uroczą deklamację wiersza ,,Sposób na laleczkę” zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka nauczania zintegrowanego Alicja Rusak.

ZDJĘCIA
Więcej…
 
Mitologiczne zmagania
6 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Białopolu odbył się XIV Powiatowy Konkurs Mitologiczny ,,Odyseusz i inni”. W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas V z 7 szkół podstawowych powiatu chełmskiego. Organizatorami zmagań z mitologią byli: Starostwo Powiatowe w Chełmie oraz Zespół Szkół w Białopolu. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Marzena Karczmarczyk, Wioletta Lachowska, Wanda Koza, Joanna Rondoś, nauczycielki miejscowej szkoły.

Więcej…
 
Obrady Stałych Komisji Rady Gminy Białopole
W dniu 11.04.2014 r. odbyły się posiedzenia Stałych Komisji Rady Gminy na których rozpatrywano sprawozdanie z realizacji budżetu gminy za 2013r. Radni pozytywnie zaopiniowali wykonanie budżetu gminy za 2013 rok. Opinia Komisji Rewizyjnej wraz z wnioskiem o udzielenie absolutorium Wójtowi została przesłana do RIO. Sesja Rady Gminy w tej sprawie odbędzie się w terminie ustawowym – do końca czerwca br.
Więcej…
 
KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniu 9 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” oraz Starostwo Powiatowe w Chełmie w budynku Gmachu zorganizowały Wystawę Wielkanocną połączoną z Kiermaszem. Podczas Kiermaszu można byłonabyć lokalne przysmaki wielkanocnej kuchni, ręcznie wykonane świąteczne ozdoby i dekoracje, stroiki, pisanki oraz palmy wielkanocne przydatne do ozdobienia wielkanocnego stołu i przygotowania koszyczka ze święconką.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 580

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage