niedziela, 21 grudnia 2014 00:50  Imieniny : Honoraty, Seweryny, Tomasza  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

STRONA ORGANIZACJI Z TERENU GMINY BIAŁOPOLE
Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych opracowało w ramach projektu AKTYWNIE, RAZEM, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej internetową stronę organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Białopole. Można ją znaleźć pod adresem: www.aktywnierazem.cba.pl Strona służy prezentacji działań oraz promocji mieszkańców w internetowej społeczności.
Więcej…
 
MIKOŁAJKI 2013
W Polsce dzień 6 grudnia obchodzony jest tradycyjnie jako wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa Miry. Dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, dostają drobne upominki. Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, podtrzymując piękną tradycję, Gmina Białopole oraz Parafie Rzymskokatolickie w Białopolu i Buśnie za pośrednictwem Świętego Mikołaja obdarowały dzieci prezentami. Przygotowano około 350 paczek, które wręczono podczas uroczystości Mikołajkowych w Parafiach, a także w Urzędzie Gminy - wszystkim dzieciom urodzonym w latach 2001 – 2011 r. W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do radości i uśmiechu na dziecięcych twarzach.

ZDJĘCIA
 
Nagrody w konkursie na inicjatywy społeczne przyznane
Stowarzyszenie Pro Futuro jest organizatorem konkursu adresowanego do mieszkańców gminy Białopole pod nazwą ŚWIETLICA DLA WSZYSTKICH, którego celem jest wspieranie działań mieszkańców naszej gminy polegających na współpracy i podejmowaniu wspólnych działań na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Image


Więcej…
 
"Słowem malowane"
Agnieszka Gryglicka, gimnazjalistka z Zespołu Szkół w Białopolu zajęła II miejsce w XII edycji konkursu ,,Chełm- mnie ta ziemia od innych droższa". Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół Budowlanych w Chełmie przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych z miasta Chełma i regionu.

Więcej…
 
"Polski. Lubię to"
W listopadzie Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych zakończyło realizację projektu „Polski. Lubię to!”, którego celem było doskonalenie kompetencji językowych, zachęcenie do wzbogacania zasobu słownictwa i stworzenie okazji do uczestnictwa w działaniach umożliwiających poznanie działania różnych mechanizmów językowych przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Białopolu.

ZDJĘCIA


Więcej…
 
Podsumowanie projektu
29 listopada w klubie ARKA podsumowano projekt NASZ Z PÓL POBIELONYCH SKRAWEK ŚWIATA realizowany przez Pro Futuro Stowarzyszenie na Rzecz Inicjatyw Lokalnych z Białopola w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w partnerstwie z Zespołem Szkół w Białopolu. Jego celem było zwiększenie poziomu aktywności osób w wieku 55+ z terenu gminy Białopole oraz stopnia integracji międzypokoleniowej między dorosłymi uczestnikami projektu a młodzieżą przez ich wspólne działania.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego
Obwieszczenie Wojewody Lubelskiego z dnia 20 listopada 2013 r. podające do publicznej wiadomości Rozporządzenie Nr 3 Wojewody Lubelskiego z dnia 14 listopada 2013 r. w sprawie zarządzenia środków w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Białorusi i możliwości jego przeniesienia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.


Treść obwieszczenia (82.04 KB)

 
Andrzejkowe czary-mary
22 listopada dzieci z klas 0-III przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Wszystko to stało się za sprawą zabawy andrzejkowej, która rozpoczęła się o godzinie 18.00. Nie jest tajemnicą, że w andrzejki budzą się różne zjawy i upiory. Nie zabrakło ich i u nas, obok księżniczek i wróżek zjawiły się wiedźmy, wampiry i inne straszydła. W rolę andrzejkowych postaci wcieliły się również wychowawczynie uczniów, wicedyrektor oraz p. dyrektor B. Tomicka-Kowalska ,która w przebraniu kominiarza wszystkim uczestnikom balu wywróżyła szczęśliwą zabawę, bo jak się później okazało było to niezwykle radosne przeżycie.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada, ku uciesze młodszych uczniów, Samorząd Uczniowski przy Zespole Szkół w Białopolu włączył się w obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami i przedszkolakami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 532

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage