środa, 28 stycznia 2015 19:11  Imieniny : Agnieszki, Kariny, Lesława  

Władze

BIP


Obraz

Między Nami Sąsiadami Białopole 2014

System Informacji Przestrzennej

sip.jpg

Kontakt

Urząd Gminy Białopole
ul Chełmska 1
22-135 Białopole
tel. (082) 568-22-04
fax (082) 568-22-86
ugbialopole@data.pl

 koperta2.jpg
Konto bankowe:
 BS Białopole
65 8202 0006 2001 0000 0202 0002

Darmowy dostęp do internetu

wifi.jpg

W Gminie Białopole został uruchomiony punkt darmowego dostępu do Internetu.

W ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" zainstalowano HotSpot na budynku Urzędu Gminy w Białopolu

PROGRAM USUWANIA AZBESTU

PROGRAM USUWANIA
WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH
AZBEST Z TERENU
GMINY BIAŁOPOLE
NA LATA 2011-2032

Program usuwania azbestu (629.92 KB)

LGD Ziemi Chełmskiej

lgdzch.jpg


epuap.jpg

Statystyczny Atlas Województwa Lubelskiego

Gminna liga halowa
W  dniu 17.01.2014 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół w Białopolu rozegrana została ostatnia 10. kolejka Gminnej Ligi „Dzikich Drużyn” w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Białopole. W rozgrywkach brało udział sześć drużyn, cztery z gminy Białopole i po jednej drużynie z sąsiednich gmin Dubienki i Żmudzi.Więcej…
 
Sukcesy mitologiczne uczniów z Białopola.
Czworo uczniów z Zespołu Szkół w Białopolu zostało laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Mitologicznej, której celem była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń starożytnej Grecji i Rzymu. Magdalena Piekaruk i Agnieszka Gryglicka, uczennice klasy III gimnazjum wykazały się doskonałą znajomością tematyki mitologicznej. Zaś Jakub Wilgos i Martyna Daniel, uczniowie klasy V szkoły podstawowej, zafascynowani światem olimpijskich bogów, godnie reprezentowali w tym konkursie Zespół Szkół w Białopolu. Uczniów do konkursu przygotowała polonistka Wanda Koza. Odniesione sukcesy są źródłem satysfakcji zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.

Więcej…
 
Mieszkańcy gminy Białopole w działaniu
     Mieszkańcy Raciborowic Kolonii remontują wiejską świetlicę. Dotychczas dokonano demontażu regałów po półkach sklepowych, wykładzin PCV, wykonano otwór w ścianie nośnej do dużej świetlicy i kuchni, wstawiono drzwi wejściowych głównych oraz drzwi do korytarza, położono gres na całej powierzchni dawnego sklepu i korytarza, dokończono budowę pieców kaflowych, zamontowano nowe okna. Fundusze pozyskano z Urzędu Gminy w Białopolu, a także od Pro Futuro Stowarzyszenia na rzecz Inicjatyw Lokalnych w ramach projektu „Aktywnie, razem” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.
Więcej…
 
SPOTKANIE PRZEWODNICZĄCYCH KGW
 W dniu 09.01.2014 r. odbyło się spotkanie Przewodniczących Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Białopole. W spotkaniu uczestniczyli również: Wójt Gminy Białopole Henryk Maruszewski, Przewodniczący Rady Gminy Białopole Wacław Stasiuk, Dyrektor GOK w Białopolu – Elżbieta Kudrej.
Więcej…
 
Uroczyste spotkanie noworoczne
Na uroczystej sesji w dniu 30 grudnia b.r. zgodnie z tradycją samorząd dokonał uroczystego podsumowania mijającego 2013 roku. Przewodniczący Rady Gminy Wacław Stasiuk powitał wszystkich zaproszonych na uroczystą sesję w której uczestniczyli przedstawiciele instytucji i firm współpracujących z gminą, duchowni, radni, sołtysi, kierownicy zakładów pracy i instytucji, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji społecznych, politycznych, strażacy oraz młodzież szkolna. Przewodniczący Rady Gminy Wacław Stasiuk oraz Wójt Gminy Henryk Maruszewski podsumowali kończący się rok, podziękowali wszystkim za współpracę i pomoc w realizacji gminnych zadań oraz złożyli życzenia na nowy rok.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Ostatnia sesja Rady Gminy w 2013 roku
30 grudnia 2013r. odbyła się ostatnia sesja Rady Gminy Białopole w bieżącym roku. Na wstępie obrad radni uczcili minutą ciszy wieloletniego radnego i sołtysa Buśna Henryka Łukaszewskiego, który zmarł 10 grudnia b.r. w wieku 92 lat. Najważniejszym punktem tzw. sesji roboczej było uchwalenie budżetu gminy wraz z wieloletnią prognozą finansową na 2014 rok. Projekt budżetu gminy przygotowany przez Wójta został wcześniej pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową i Stałe Komisje Rady Gminy. Radni jednogłośnie przyjęli ten dokument.

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne w Strzelcach
Dnia 20 grudnia z kolędami i opłatkiem oraz występem dzieci przedstawiającym scenę Bożego Narodzenia dla całej społeczności szkolnej odbyło się spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Strzelcach. Program artystyczny w wykonaniu uczniów, uświetnił to niecodzienne spotkanie. Były kolędy i jasełka, a wypowiadane słowa życzeń świątecznych i noworocznych, wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Ostatnią część spotkania stanowiło wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

ZDJĘCIA

 
Choinka nadziei
18 grudnia 2013 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Białopolu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach po raz szósty uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Choinki Nadziei”. W tym roku odwiedziliśmy Dom Opieki Społecznej w Tyszowcach. Wzorem lat ubiegłych do akcji włączyło się Nadleśnictwo Strzelce przekazując choinkę oraz PKS Chełm, który zasponsorował przejazd.

ZDJĘCIA

Więcej…
 
Scalenia w gminie Białopole
W dniach 16 i 17 grudnia 2013 r. na terenie gminy odbyły się zebranie informacyjne na temat scalania gruntów. Wniosek władz samorządowych o scalenie uzyskał poparcie Powiatu Chełmskiego i akceptację Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Zgodnie ze złożonym wnioskiem Starostwo Chełmskie będzie realizowało scalenie w Białopolu, Buśnie, Kicinie, Strzelcach Kolonii, Teremcu i Zabudnowie.

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 117 - 145 z 542

nasze_b.jpg

logomuz1.jpg
Wirtualne muzeum
 
logo.jpg
logo_b4.jpg

logo_rzeczposinternet.jpg
tp2m.jpg
logo_pf1.jpg
Strona została wykonana
w ramach projektu
"N@sze Bi@łopole"
realizowanego w II edycji
programu
„Rzeczpospolita internetowa”.


ImageImageImageImageImageImageImage